+48 668 377 000

[email protected]

czartery samolotów
szybki transport lotniczy
samoloty dla VIPów

Do Państwa dyspozycji oddajemy w wynajem kilkaset samolotów w całej Europie
Dzięki tak rozwiniętej flocie jesteśmy w stanie zapewnić samolot gotowy do startu nawet w ciągu jednej godziny od potwierdzenia zamówienia.
Czarter samolotów nigdy nie był tak prosty.

Jet Lag vs. Private Jet

Jet Lag vs. Private Jet: Jak radzić sobie ze zmęczeniem spowodowanym różnicą czasu?

Jet lag to tymczasowe zaburzenie równowagi organizmu spowodowane podróżą z jednej strefy czasowej do innej. Zmęczenie spowodowane różnicą czasu może Cię dotknąć bezpośrednio po wylądowaniu w nowym kraju lub z pewnym opóźnieniem. Jak sobie z nim radzić?

W wielu przypadkach jet lag wynika z nieprzystosowania organizmu do pory panującej w miejscu będącym celem podróży. Pasażerowie przemieszczający się między strefami czasowymi mają trudność z przestawieniem organizmu na inny rytm dobowy, co może prowadzić do objawów znużenia w ciągu dnia, bezsenności w nocy i ogólnego złego samopoczucia.

Jet Lag: Jak to działa?

Nasz organizm potrzebuje czasu, żeby przyzwyczaić się do zmiany strefy czasowej. Przyjmuje się, że pokonanie jednej lub dwóch stref czasowych wymaga jednego lub dwóch dni na odzyskanie równowagi. W przypadku pokonania sześciu stref czasowych czas niezbędny na odzyskanie równowagi organizmu to aż 6 dni. Aby uniknąć sytuacji, w której odzyskujemy równowagę w momencie, w którym de facto musimy wracać do kraju warto rozważyć wynajęcie prywatnego samolotu. Dlaczego?

Private Jet a udogodnienia pomagające zwalczyć jet lag

Jednym z czynników, który zaburza nasz wewnętrzny zegar powodując późniejsze dolegliwości jest światło. Nowoczesne Private Jets posiadają zaawansowany system oświetleniowy, który odpowiada naturalnemu zegarowi pasażerów, a więc zaciemnia kabinę, kiedy nasz organizm jest gotowy do odpoczynku i oświetla ją, w okresie czuwania. Pasażerowie lotów komercyjnych nie mogą liczyć na takie udogodnienia. Są często budzeni światłem kabinowym, co sprzyja rozstrojeniu organizmu i wzmaga dolegliwości.

Drugim czynnikiem decydującym o intensywności objawów nazywanych jet lag jest sen, a właściwie jego brak. Komfort oraz prywatność w kabinach samolotów czarterowanych sprzyja wypoczynkowi w czasie, który jest najbardziej optymalny dla naszego organizmu. Dzięki temu wysiadając z samolotu nie jesteśmy tak bardzo zmęczeni podróżą jak w przypadku lotów komercyjnych i łatwiej nam dopasować się do rytmu dnia w miejscu przylotu. Proces ten znacząco ułatwi przestawienie zegarka zgodnie z czasem w strefie docelowej jeszcze przed startem samolotu.

 

Jet Lag vs. Private Jet: Jak radzić sobie ze zmęczeniem spowodowanym różnicą czasu?


Wynajem samolotu - sprawdź ofertę

W celu otrzymania wyceny czarteru samolotu lub śmigłowca, Prosimy o wypełnienie niezobowiązującego formularza. Poniższe dane pomogą nam przygotować najkorzystniejszą dla Państwa ofertę.

Czartery samolotów

Jesteśmy profesjonalnym brokerem z bogatym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Na potrzeby Naszych Klientów z kraju i zagranicy obsługujemy czartery prywatnych samolotów osobowych o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy również stałe umowy z liniami lotniczymi, dzięki którym możemy oferować czartery w naprawdę konkurencyjnych cenach.

Wynajem samolotów

Jesteśmy związani z polskim rynkiem usług czarterowych nieprzerwanie od chwili jego powstania. Wynajem samolotów to nie tylko nasz zawód, ale i pasja. Obserwujemy zmieniające się w czasie potrzeby i oczekiwania pasażerów i staramy się je wyprzedzać wzbogacając naszą flotę zarówno o wysokiej klasy luksusowe odrzutowce dla VIPów, jak również standardowe air taxi, z których coraz chętniej korzystają klienci biznesowi i osoby prywatne.

Air Taxi

Air taxi to wciąż jeszcze termin, który na tle szerokiej oferty usług branży transportowej brzmi co najmniej drogo. Tymczasem, posiadając stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami możemy zaoferować Naszym Klientom wynajem taksówek powietrznych w naprawdę zaskakująco niskich cenach

Taksówka powietrzna

Taksówka powietrzna to termin coraz częściej używany przez klientów polskiego rynku transportowego, a mimo to wciąż kojarzony z wysokimi kosztami podróży. Choć taksówka powietrzna nadal nie jest środkiem transportu na każdą kieszeń, w rzeczywistości jej wynajem nie musi być aż tak drogi.

Szybki transport lotniczy

Szybki transport lotniczy dla wielu pasażerów do niedawna był tylko marzeniem. Dzisiaj to marzenie się spełnia z LuxJet. Jesteśmy profesjonalnym brokerem na rynku usług lotniczych. Od lat z sukcesami pośredniczymy między pasażerami, a właścicielami samolotów o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami, dzięki którym Naszym Klientom możemy oferować szybki, a zarazem tani transport lotniczy.

Samoloty dla VIPów

LuxJet to profesjonalny broker na rynku usług lotniczych. Od lat specjalizujemy się w wynajmie samolotów dla klientów biznesowych i osób prywatnych. Naszą ofertę budujemy w oparciu o stałe umowy z liniami lotniczymi oraz długoterminowe kontrakty z prywatnymi właścicielami. Przy doborze samolotów kierujemy się osiągami maszyn oraz poziomem komfortu pasażera w trakcie lotu.