+48 668 377 000

[email protected]

czartery samolotów
szybki transport lotniczy
samoloty dla VIPów

Do Państwa dyspozycji oddajemy w wynajem kilkaset samolotów w całej Europie
Dzięki tak rozwiniętej flocie jesteśmy w stanie zapewnić samolot gotowy do startu nawet w ciągu jednej godziny od potwierdzenia zamówienia.
Czarter samolotów nigdy nie był tak prosty.

+48 668 377 000

[email protected]

Czy prywatny odrzutowiec może być przyjazny dla środowiska naturalnego?

Korzystanie z usług jet charter nie pozostaje obojętne dla śladu węglowego, który staramy się minimalizować wybierając samochody hybrydowe i pojazdy z silnikami elektrycznymi. Niemiej jednak istnieją sposoby na to, żeby korzystać z private jet w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Co to za sposób?

Loty czarterowe a ślad węglowy

To żadne sekret, że prywatny odrzutowiec jest gorszy dla środowiska naturalnego niż lot komercyjny. Zazwyczaj mały private jet emituje do atmosfery mniej gazów cieplarnianych niż typowy airbus czy dreamliner. Sęk w tym, że przewozi znacznie mniejszą liczbę pasażerów, co przekłada się na większy ślad węglowy na osobę. Wiele firm specjalizujących się w obsłudze lotów charterowych oferuje rozwiązania mające na celu rekompensatę szkód wyrządzonych środowisku przez loty charterowe – to m.in. wsparcie dla organizacji typu non-profit. Coraz częściej do korzystania z tego typu systemów równoważenia szkód zapraszani są także pasażerowie lotów czarterowych.  

Jak mogę zmniejszyć swój ślad węglowy i wciąż korzystać z pirvate jets?

Zalety, jakie oferuje wynajem samolotu – w szczególności w kontekście globalnych połączeń biznesowych – sprawia, że rynek lotnictwa prywatnego będzie się stale rozwijał, oferując pasażerom możliwość korzystania z coraz szerszej gamy obsługiwanych połączeń. To w sposób bezpośredni przyczyni się do wzrostu śladu węglowego. Aby temu przeciwdziałać pasażerowie korzystający z prywatnych odrzutowców:

  • mogą skorzystać z dostępnych systemów rekompensat i wspierać organizacje proekologiczne (rozwiązanie szczególnie popularne na Zachodzie),
  • mogą zadbać o to, żeby wszystkie miejsca w ich samolocie były zajęte.

Dzielenie charteru pomiędzy pasażerów to rozwiązanie przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i budżetu firmy. W dobie walki o lepsze jutro dla nas i przyszłych pokoleń, dzielenie lotów charterowych z innymi pasażerami lecącymi w tym samym kierunku nie powinno być postrzegane jako powód do wstydu, przeciwnie. To duży krok na drodze do poprawy stanu środowiska naturalnego!

 

Czy prywatny odrzutowiec może być przyjazny dla środowiska naturalnego?


Wynajem samolotu - sprawdź ofertę

W celu otrzymania wyceny czarteru samolotu lub śmigłowca, Prosimy o wypełnienie niezobowiązującego formularza. Poniższe dane pomogą nam przygotować najkorzystniejszą dla Państwa ofertę.

Czartery samolotów

Jesteśmy profesjonalnym brokerem z bogatym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Na potrzeby Naszych Klientów z kraju i zagranicy obsługujemy czartery prywatnych samolotów osobowych o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy również stałe umowy z liniami lotniczymi, dzięki którym możemy oferować czartery w naprawdę konkurencyjnych cenach.

Wynajem samolotów

Jesteśmy związani z polskim rynkiem usług czarterowych nieprzerwanie od chwili jego powstania. Wynajem samolotów to nie tylko nasz zawód, ale i pasja. Obserwujemy zmieniające się w czasie potrzeby i oczekiwania pasażerów i staramy się je wyprzedzać wzbogacając naszą flotę zarówno o wysokiej klasy luksusowe odrzutowce dla VIPów, jak również standardowe air taxi, z których coraz chętniej korzystają klienci biznesowi i osoby prywatne.

Air Taxi

Air taxi to wciąż jeszcze termin, który na tle szerokiej oferty usług branży transportowej brzmi co najmniej drogo. Tymczasem, posiadając stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami możemy zaoferować Naszym Klientom wynajem taksówek powietrznych w naprawdę zaskakująco niskich cenach

Taksówka powietrzna

Taksówka powietrzna to termin coraz częściej używany przez klientów polskiego rynku transportowego, a mimo to wciąż kojarzony z wysokimi kosztami podróży. Choć taksówka powietrzna nadal nie jest środkiem transportu na każdą kieszeń, w rzeczywistości jej wynajem nie musi być aż tak drogi.

Szybki transport lotniczy

Szybki transport lotniczy dla wielu pasażerów do niedawna był tylko marzeniem. Dzisiaj to marzenie się spełnia z LuxJet. Jesteśmy profesjonalnym brokerem na rynku usług lotniczych. Od lat z sukcesami pośredniczymy między pasażerami, a właścicielami samolotów o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami, dzięki którym Naszym Klientom możemy oferować szybki, a zarazem tani transport lotniczy.

Samoloty dla VIPów

LuxJet to profesjonalny broker na rynku usług lotniczych. Od lat specjalizujemy się w wynajmie samolotów dla klientów biznesowych i osób prywatnych. Naszą ofertę budujemy w oparciu o stałe umowy z liniami lotniczymi oraz długoterminowe kontrakty z prywatnymi właścicielami. Przy doborze samolotów kierujemy się osiągami maszyn oraz poziomem komfortu pasażera w trakcie lotu.