+48 668 377 000

[email protected]

czartery samolotów
szybki transport lotniczy
samoloty dla VIPów

Do Państwa dyspozycji oddajemy w wynajem kilkaset samolotów w całej Europie
Dzięki tak rozwiniętej flocie jesteśmy w stanie zapewnić samolot gotowy do startu nawet w ciągu jednej godziny od potwierdzenia zamówienia.
Czarter samolotów nigdy nie był tak prosty.

Dlaczego prywatne samoloty są w większości białe?

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego większość prywatnych samolotów ma kolor biały? To pozornie niedorzeczne pytanie idzie w parze z całkiem ciekawą odpowiedzią, która z pewnością zainteresuje osoby planujące wynajęcie samolotu. Co ciekawe, loty samolotów komercyjnych w zdecydowanej większości są również realizowane przez maszyny w kolorze białym. Dlaczego?

Temperatura

Jednym z powodów jest temperatura… Zewnętrzna powłoka w kolorze białym odbija ciepło, co ułatwia utrzymanie optymalnej temperatury ważnych instrumentów na pokładzie. Tym samym zwiększa się bezpieczeństwo lotów i żywotność aparatury. Równocześnie, dzięki odbiciu ciepła o wiele łatwiej zapewnić komfort termiczny w kabinie samolotu, co w sposób bezpośredni przekłada się m.in. na koszty realizacji zlecenia.  

Utrzymanie

Planując wynajem samolotu życzymy sobie, żeby nasz samolot prezentował się schludnie lub wręcz elegancko. Kolor biały ułatwia utrzymanie samolotu w nienagannym stanie. Po pierwsze dlatego, że blaknie znacznie dłużej niż inne kolory. Po drugie dlatego, że umożliwia praktycznie niewidoczne przeprowadzenie miejscowych napraw powłoki zewnętrznej.

Bezpieczeństwo

Niektórzy pasażerowie uważają również, że kolor biały sprzyja wyższemu bezpieczeństwu lotu. Chodzi o to, że na białej powłoce znacznie łatwiej dostrzec ewentualne niepokojące sygnały, które mogą sugerować zły stan techniczny maszyny – pęknięcia, przecieki oraz inne uszkodzenia.

Aspekt psychologiczny

Powszechnie wiadomo, że różne kolory wzbudzają w klientach różne emocje. Kolor czerwony powoduje głód, żółty sprzyja odczuwaniu szczęścia. Kolor biały jest natomiast utożsamiany z czymś czystym i nieskazitelnym, a więc czymś nowym. Wynajmując private jet w kolorze białym podświadomie czujemy, że wybieramy najlepszy, najbardziej nowoczesny samolot z oferty.

Reasumując…

Kolor samolotu ma znaczenie praktyczne i marketingowe. Warto o tym pamiętać przeglądając oferty prywatnych samolotów na wynajem – nie każdy biały samolot jest tak elegancki i tak  nowoczesny, jak tego oczekujemy.

Dlaczego prywatne samoloty są w większości białe?


Wynajem samolotu - sprawdź ofertę

W celu otrzymania wyceny czarteru samolotu lub śmigłowca, Prosimy o wypełnienie niezobowiązującego formularza. Poniższe dane pomogą nam przygotować najkorzystniejszą dla Państwa ofertę.

Czartery samolotów

Jesteśmy profesjonalnym brokerem z bogatym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Na potrzeby Naszych Klientów z kraju i zagranicy obsługujemy czartery prywatnych samolotów osobowych o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy również stałe umowy z liniami lotniczymi, dzięki którym możemy oferować czartery w naprawdę konkurencyjnych cenach.

Wynajem samolotów

Jesteśmy związani z polskim rynkiem usług czarterowych nieprzerwanie od chwili jego powstania. Wynajem samolotów to nie tylko nasz zawód, ale i pasja. Obserwujemy zmieniające się w czasie potrzeby i oczekiwania pasażerów i staramy się je wyprzedzać wzbogacając naszą flotę zarówno o wysokiej klasy luksusowe odrzutowce dla VIPów, jak również standardowe air taxi, z których coraz chętniej korzystają klienci biznesowi i osoby prywatne.

Air Taxi

Air taxi to wciąż jeszcze termin, który na tle szerokiej oferty usług branży transportowej brzmi co najmniej drogo. Tymczasem, posiadając stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami możemy zaoferować Naszym Klientom wynajem taksówek powietrznych w naprawdę zaskakująco niskich cenach

Taksówka powietrzna

Taksówka powietrzna to termin coraz częściej używany przez klientów polskiego rynku transportowego, a mimo to wciąż kojarzony z wysokimi kosztami podróży. Choć taksówka powietrzna nadal nie jest środkiem transportu na każdą kieszeń, w rzeczywistości jej wynajem nie musi być aż tak drogi.

Szybki transport lotniczy

Szybki transport lotniczy dla wielu pasażerów do niedawna był tylko marzeniem. Dzisiaj to marzenie się spełnia z LuxJet. Jesteśmy profesjonalnym brokerem na rynku usług lotniczych. Od lat z sukcesami pośredniczymy między pasażerami, a właścicielami samolotów o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami, dzięki którym Naszym Klientom możemy oferować szybki, a zarazem tani transport lotniczy.

Samoloty dla VIPów

LuxJet to profesjonalny broker na rynku usług lotniczych. Od lat specjalizujemy się w wynajmie samolotów dla klientów biznesowych i osób prywatnych. Naszą ofertę budujemy w oparciu o stałe umowy z liniami lotniczymi oraz długoterminowe kontrakty z prywatnymi właścicielami. Przy doborze samolotów kierujemy się osiągami maszyn oraz poziomem komfortu pasażera w trakcie lotu.