+48 668 377 000

[email protected]

czartery samolotów
szybki transport lotniczy
samoloty dla VIPów

Do Państwa dyspozycji oddajemy w wynajem kilkaset samolotów w całej Europie
Dzięki tak rozwiniętej flocie jesteśmy w stanie zapewnić samolot gotowy do startu nawet w ciągu jednej godziny od potwierdzenia zamówienia.
Czarter samolotów nigdy nie był tak prosty.

+48 668 377 000

[email protected]

Jak czyste jest powietrze w prywatnym odrzutowcu?

Ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian, w szczególności w zakresie obostrzeń wynikających z pandemii Covid-19. I choć coraz więcej krajów wycofuje się z restrykcji, nasze podejście do kwestii takich jak chociażby jakość i czystość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy jest zupełnie inne niż dawniej. Dawniej nikt nie zastanawiał się jak działa system wentylacji w prywatnym odrzutowcu.

Obecnie jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Jak czyste jest więc powietrze w private jet?

Prywatny odrzutowiec a jakość powietrza w kabinie

Powszechnie przyjęło się sądzić, że powietrze w kabinie samolotu – niezależnie od tego, czy jest to komercyjny air bus czy prywatny odrzutowiec – jest brudne i nieświeże. Skąd to przekonanie? Przede wszystkim z braku wiedzy na temat tego, jak działa wentylacja w samolotach. Po pierwsze, samoloty spędzają większość czasu na dużych wysokościach, gdzie powietrze jest znacznie lepszej jakości niż na dole. Powietrze wtłaczane do kabiny samolotu jest więc o wiele czystsze niż to, którym oddychamy podczas spaceru na łonie natury. Po drugie, jakość powietrza w kabinie zależy do efektywności jego wymiany. Prywatne samoloty są pod tym względem niezawodne. Powietrze w kabinie jest wymieniane z tak dużą częstotliwością, iż nie ma mowy, abyś podczas prywatnego lotu oddychał brudnym czy nieświeżym powietrzem, chyba że w sklepie na lotnisku.

Dodatkowe systemy wymiany powietrza

Większość nowoczesnych maszyn jest wyposażonych w system 100% fresh air. To system, który zasysa świeże powietrze przez silniki, sterylizuje je przy pomocy kompresji i ciepła, a następnie chłodzi przed dostarczeniem do kabiny, skąd usuwane jest zużyte powietrze. System 100% fresh air działa z tak dużą częstotliwością, iż powietrze w kabinie samolotu jest wymieniane średnio co 2-3 minuty. To około 10 razy częściej niż w przypadku standardowego systemu wentylacji kabiny pasażerów.

W dobie Covid-19 właściciele prywatnych samolotów podjęli szereg kroków mających na celu poprawę jakości powietrza w kabinie. Działania te przełożyły się na zupełnie nową jakość podróży, która pozostaje z nami także u schyłku pandemii i wpływa korzystnie na nasze samopoczucie podczas lotu.

Jak czyste jest powietrze w prywatnym odrzutowcu?


Wynajem samolotu - sprawdź ofertę

W celu otrzymania wyceny czarteru samolotu lub śmigłowca, Prosimy o wypełnienie niezobowiązującego formularza. Poniższe dane pomogą nam przygotować najkorzystniejszą dla Państwa ofertę.

Czartery samolotów

Jesteśmy profesjonalnym brokerem z bogatym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Na potrzeby Naszych Klientów z kraju i zagranicy obsługujemy czartery prywatnych samolotów osobowych o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy również stałe umowy z liniami lotniczymi, dzięki którym możemy oferować czartery w naprawdę konkurencyjnych cenach.

Wynajem samolotów

Jesteśmy związani z polskim rynkiem usług czarterowych nieprzerwanie od chwili jego powstania. Wynajem samolotów to nie tylko nasz zawód, ale i pasja. Obserwujemy zmieniające się w czasie potrzeby i oczekiwania pasażerów i staramy się je wyprzedzać wzbogacając naszą flotę zarówno o wysokiej klasy luksusowe odrzutowce dla VIPów, jak również standardowe air taxi, z których coraz chętniej korzystają klienci biznesowi i osoby prywatne.

Air Taxi

Air taxi to wciąż jeszcze termin, który na tle szerokiej oferty usług branży transportowej brzmi co najmniej drogo. Tymczasem, posiadając stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami możemy zaoferować Naszym Klientom wynajem taksówek powietrznych w naprawdę zaskakująco niskich cenach

Taksówka powietrzna

Taksówka powietrzna to termin coraz częściej używany przez klientów polskiego rynku transportowego, a mimo to wciąż kojarzony z wysokimi kosztami podróży. Choć taksówka powietrzna nadal nie jest środkiem transportu na każdą kieszeń, w rzeczywistości jej wynajem nie musi być aż tak drogi.

Szybki transport lotniczy

Szybki transport lotniczy dla wielu pasażerów do niedawna był tylko marzeniem. Dzisiaj to marzenie się spełnia z LuxJet. Jesteśmy profesjonalnym brokerem na rynku usług lotniczych. Od lat z sukcesami pośredniczymy między pasażerami, a właścicielami samolotów o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami, dzięki którym Naszym Klientom możemy oferować szybki, a zarazem tani transport lotniczy.

Samoloty dla VIPów

LuxJet to profesjonalny broker na rynku usług lotniczych. Od lat specjalizujemy się w wynajmie samolotów dla klientów biznesowych i osób prywatnych. Naszą ofertę budujemy w oparciu o stałe umowy z liniami lotniczymi oraz długoterminowe kontrakty z prywatnymi właścicielami. Przy doborze samolotów kierujemy się osiągami maszyn oraz poziomem komfortu pasażera w trakcie lotu.