+48 668 377 000

[email protected]

czartery samolotów
szybki transport lotniczy
samoloty dla VIPów

Do Państwa dyspozycji oddajemy w wynajem kilkaset samolotów w całej Europie
Dzięki tak rozwiniętej flocie jesteśmy w stanie zapewnić samolot gotowy do startu nawet w ciągu jednej godziny od potwierdzenia zamówienia.
Czarter samolotów nigdy nie był tak prosty.

Leasing samolotu: Czy to się naprawdę opłaca?

Podczas gdy część przedsiębiorców wciąż zastanawia się, czy warto inwestować w wynajęcie samolotu, gros zaczyna rozważać jego leasing. Wydawać by się mogło, że leasing samolotu w przypadku firmy regularnie korzystającej z usług wynajmu prywatnego samolotu – niezależnie od tego, czy jest to private jet czy air taxi – to korzystne finansowo rozwiązanie. Ale czy na pewno?

Jakie są wady i zalety leasingu prywatnego samolotu? Kiedy bardziej opłacalne okazują się prywatne loty czarterowe? I jak cena za prywatny samolot wypada w zestawieniu z kosztem leasingu?

Korzyści z leasingu samolotu

Podstawową zaletą leasingu jest ogromna swoboda korzystania z maszyny, która poleci:

  • tam, gdzie chcesz,
  • kiedy, chcesz,
  • tak często, jak tego potrzebujesz.

To szczególne udogodnienie, przede wszystkim w przypadku częstego wynajmu samolotów. Posiadając samolot w leasingu nie musimy pamiętać o bookowaniu terminów z odpowiednim wyprzedzeniem, a w razie zmiany planów w każdej chwili możemy przyspieszyć lot lub przełożyć  go na inny termin, bez konsekwencji.

Samolot w leasingu to także  możliwość realizacji lotów do znacznie większej liczby destynacji niż loty czarterowe. W przypadku wynajęcia samolotu to jego właściciel decyduje o tym, dokąd samolot poleci, a dokąd nie. W przypadku leasingu samolot może dotrzeć do praktycznie dowolnej destynacji, o ile nie została ona zastrzeżona w umowie leasingowej.

Wady leasingu

Leasing wiąże się z koniecznością zrekrutowania i zatrudnienia załogi samolotu, co w przypadku firm, które dotychczas nie korzystały z własnej maszyny może stanowić nie lada wyzwanie. Utrzymanie załogi wiąże się również z dodatkowymi kosztami, co w połączeniu z koniecznością utrzymania maszyny oraz ponoszenia regularnych opłat z tytułu leasingu prowadzi do sytuacji, w której nawet częste loty czarterowe okazują się bardziej korzystne finansowo.

Dodatkowym mankamentem leasingu jest fakt, że jeden samolot musi odpowiadać na wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. Jeśli standardowo latamy w małym gronie, lot większej grupy może być niemożliwy, chyba że liczymy się z tym, że w większości przypadków samolot będzie latał praktycznie pusty podbijając koszty podróży służbowych.

 

Leasing samolotu: Czy to się naprawdę opłaca?


Wynajem samolotu - sprawdź ofertę

W celu otrzymania wyceny czarteru samolotu lub śmigłowca, Prosimy o wypełnienie niezobowiązującego formularza. Poniższe dane pomogą nam przygotować najkorzystniejszą dla Państwa ofertę.

Czartery samolotów

Jesteśmy profesjonalnym brokerem z bogatym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Na potrzeby Naszych Klientów z kraju i zagranicy obsługujemy czartery prywatnych samolotów osobowych o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy również stałe umowy z liniami lotniczymi, dzięki którym możemy oferować czartery w naprawdę konkurencyjnych cenach.

Wynajem samolotów

Jesteśmy związani z polskim rynkiem usług czarterowych nieprzerwanie od chwili jego powstania. Wynajem samolotów to nie tylko nasz zawód, ale i pasja. Obserwujemy zmieniające się w czasie potrzeby i oczekiwania pasażerów i staramy się je wyprzedzać wzbogacając naszą flotę zarówno o wysokiej klasy luksusowe odrzutowce dla VIPów, jak również standardowe air taxi, z których coraz chętniej korzystają klienci biznesowi i osoby prywatne.

Air Taxi

Air taxi to wciąż jeszcze termin, który na tle szerokiej oferty usług branży transportowej brzmi co najmniej drogo. Tymczasem, posiadając stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami możemy zaoferować Naszym Klientom wynajem taksówek powietrznych w naprawdę zaskakująco niskich cenach

Taksówka powietrzna

Taksówka powietrzna to termin coraz częściej używany przez klientów polskiego rynku transportowego, a mimo to wciąż kojarzony z wysokimi kosztami podróży. Choć taksówka powietrzna nadal nie jest środkiem transportu na każdą kieszeń, w rzeczywistości jej wynajem nie musi być aż tak drogi.

Szybki transport lotniczy

Szybki transport lotniczy dla wielu pasażerów do niedawna był tylko marzeniem. Dzisiaj to marzenie się spełnia z LuxJet. Jesteśmy profesjonalnym brokerem na rynku usług lotniczych. Od lat z sukcesami pośredniczymy między pasażerami, a właścicielami samolotów o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami, dzięki którym Naszym Klientom możemy oferować szybki, a zarazem tani transport lotniczy.

Samoloty dla VIPów

LuxJet to profesjonalny broker na rynku usług lotniczych. Od lat specjalizujemy się w wynajmie samolotów dla klientów biznesowych i osób prywatnych. Naszą ofertę budujemy w oparciu o stałe umowy z liniami lotniczymi oraz długoterminowe kontrakty z prywatnymi właścicielami. Przy doborze samolotów kierujemy się osiągami maszyn oraz poziomem komfortu pasażera w trakcie lotu.