+48 668 377 000

[email protected]

czartery samolotów
szybki transport lotniczy
samoloty dla VIPów

Do Państwa dyspozycji oddajemy w wynajem kilkaset samolotów w całej Europie
Dzięki tak rozwiniętej flocie jesteśmy w stanie zapewnić samolot gotowy do startu nawet w ciągu jednej godziny od potwierdzenia zamówienia.
Czarter samolotów nigdy nie był tak prosty.

+48 668 377 000

[email protected]

Private Jet: Jak nie paść ofiarą nieetycznych praktyk brokerów lotniczych?

Rynek czarteru prywatnych samolotów w Polsce jest wciąż stosunkowo młody. Większość z nas jeszcze nie korzystała z usług private jet i air taxi lub ma bardzo małe doświadczenie w tym zakresie. Stałych klientów na loty czarterowe jest wciąż stosunkowo niewielu, przy czym zainteresowanie prywatnymi lotami stale rośnie. To stwarza idealne warunki do nadużyć, których ofiarami padają niedoświadczeni pasażerowie. Na co zwrócić uwagę wybierając brokera lotniczego? Jak nie paść ofiarą nieetycznych praktyk i nadużyć?

Jak działają nieuczciwi brokerzy?

Nieuczciwi brokerzy przyciągają potencjalnych klientów niskimi cenami, które są praktycznie nieosiągalne na rynku prywatnych usług lotniczych. Takie firmy najpierw obiecują pasażerom lot w określonej niskiej cenie, a następnie – kiedy znalezienie zarezerwowanego samolotu w tej cenie okazuje się niemożliwe – odwołują rezerwację powołując się  na problemy techniczne. W praktyce tego typu firmy okazjonalnie są w stanie zorganizować wynajem samolotu w obiecanej cenie, w związku z czym trudno je zidentyfikować i łatwo nabrać się na ich praktyki.

Drugim przypadkiem nieetycznych brokerów są ci, którzy kuszą klientów gwarancją najniższej ceny na rynku. Co gorsza marki te rzeczywiście są w stanie zapewnić obsługę w założonym budżecie, przy czym obywa się to poniżej przyjętych standardów bezpieczeństwa. Samoloty wykorzystywane podczas tego typu lotów to najczęściej maszyny, które nie powinny już obsługiwać lotów czarterowych oraz samoloty wymagające gruntownych remontów.

Pośród nieuczciwych brokerów lotniczych nie brakuje również firm, które celowo wprowadzają pasażerów w błąd. Sugerują oni, iż są właścicielami czarterowanych samolotów, w związku z czym mogą nam zapewnić najbardziej korzystną cenę oraz dogodne terminy, co jest oczywiście nieprawdą. Brokerzy lotniczy nie posiadają samolotów, a wyłącznie pośredniczą miedzy ich właścicielami, a osobami zainteresowanymi ich wynajmem. Przy czym właściciel określonej maszyny może współpracować z kilkoma brokerami, co wprowadza pewne odgraniczenia podaży. Dobrzy brokerzy rekompensują te ograniczenia nawiązując współpracę z coraz większą liczbą rzetelnych kontrahentów. W efekcie są w stanie zapewnić nam private jet adekwatny do naszych oczekiwań i potrzeb.

Private Jet: Jak nie paść ofiarą nieetycznych praktyk brokerów lotniczych?


Wynajem samolotu - sprawdź ofertę

W celu otrzymania wyceny czarteru samolotu lub śmigłowca, Prosimy o wypełnienie niezobowiązującego formularza. Poniższe dane pomogą nam przygotować najkorzystniejszą dla Państwa ofertę.

Czartery samolotów

Jesteśmy profesjonalnym brokerem z bogatym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. Na potrzeby Naszych Klientów z kraju i zagranicy obsługujemy czartery prywatnych samolotów osobowych o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy również stałe umowy z liniami lotniczymi, dzięki którym możemy oferować czartery w naprawdę konkurencyjnych cenach.

Wynajem samolotów

Jesteśmy związani z polskim rynkiem usług czarterowych nieprzerwanie od chwili jego powstania. Wynajem samolotów to nie tylko nasz zawód, ale i pasja. Obserwujemy zmieniające się w czasie potrzeby i oczekiwania pasażerów i staramy się je wyprzedzać wzbogacając naszą flotę zarówno o wysokiej klasy luksusowe odrzutowce dla VIPów, jak również standardowe air taxi, z których coraz chętniej korzystają klienci biznesowi i osoby prywatne.

Air Taxi

Air taxi to wciąż jeszcze termin, który na tle szerokiej oferty usług branży transportowej brzmi co najmniej drogo. Tymczasem, posiadając stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami możemy zaoferować Naszym Klientom wynajem taksówek powietrznych w naprawdę zaskakująco niskich cenach

Taksówka powietrzna

Taksówka powietrzna to termin coraz częściej używany przez klientów polskiego rynku transportowego, a mimo to wciąż kojarzony z wysokimi kosztami podróży. Choć taksówka powietrzna nadal nie jest środkiem transportu na każdą kieszeń, w rzeczywistości jej wynajem nie musi być aż tak drogi.

Szybki transport lotniczy

Szybki transport lotniczy dla wielu pasażerów do niedawna był tylko marzeniem. Dzisiaj to marzenie się spełnia z LuxJet. Jesteśmy profesjonalnym brokerem na rynku usług lotniczych. Od lat z sukcesami pośredniczymy między pasażerami, a właścicielami samolotów o różnym standardzie i osiągach. Posiadamy stałe umowy z liniami lotniczymi oraz kontrakty z prywatnymi właścicielami, dzięki którym Naszym Klientom możemy oferować szybki, a zarazem tani transport lotniczy.

Samoloty dla VIPów

LuxJet to profesjonalny broker na rynku usług lotniczych. Od lat specjalizujemy się w wynajmie samolotów dla klientów biznesowych i osób prywatnych. Naszą ofertę budujemy w oparciu o stałe umowy z liniami lotniczymi oraz długoterminowe kontrakty z prywatnymi właścicielami. Przy doborze samolotów kierujemy się osiągami maszyn oraz poziomem komfortu pasażera w trakcie lotu.